Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

O nas

 • Znajdź nas na:

 • img

O nas

Misja

Przedszkole to drugi dom, w którym dziecko rozwija się i wychowuje, dlatego też nasze przedszkole wspiera rodziców w tak ważnym procesie jakim jest wychowanie.

 

„ Rzeczą najważniejszą jest wychowanie… jakie rzucisz ziarno takiego dochowasz się plonu.

Jeśli młodemu zaszczepisz zacne wychowanie będzie się ono rozwijać i kwitnąc przez całżycie i nie zniszczy go ani susza ani deszcz ”

                                                                                                                                      Antyfona

Nasi wykwalifikowani pedagodzy czuwają nad rozwojem dziecka, jego indywidualizacją, jak również czynnie współpracują z rodzicami. W każdej chwili rodzice mogą zasięgnąć obiektywnej rady bądź opinii dotyczącej rozwoju swoich pociech. W naszym przedszkolu jest bezpiecznie, miło i przyjemnie. Dzieci są po prostu szczęśliwe a rodzice usatysfakcjonowani. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy wchodzą i wychodzą z naszej placówki. Nauczyciele zaś stwarzają odpowiedni klimat wychowawczy i dydaktyczny. Poprzez swoją pracę dydaktyczną nauczyciele odkrywają szczególne zdolności dziecka i dążą do ich rozwijania i doskonalenia. W pracy wykorzystują aktywizujące, czynnościowe metody sprzyjające rozwojowi umiejętności i zainteresowań dziecka m.in. Pedagogika Zabawy Klauza, edukacja matematyczna w/g koncepcji prof. E. Gruszczyk- Kolczyńskiej oraz edukacja teatralna.


Nasze przedszkole wychowuje dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami. Przyzwyczaja do odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. Stwarza przyjemną domową atmosferę oraz zapewnia optymalne warunki do rozwijania osobowości dzieci. Wspiera w rozwijaniu zdolności i zainteresowań poprzez wyposażanie dzieci w wiedzę. Przekazując umiejętności niezbędne do powodzenia w dalszym życiu uczy samodzielności i niezależności. Wychowuje przedszkolaka tolerancyjnego, pełnego akceptacji i poszanowania dla odmienności innych ludzi. Podąża za indywidualnym tempem rozwoju dziecka respektując jego potrzeby, równocześnie otaczając je odpowiednią pomocą psychologiczną i logopedyczną.

Pedagodzy dążą do tego, aby Absolwent naszego przedszkola był twórczy, otwarty, asertywny, aktywny zdrowotnie i ekologicznie, posiadał umiejętność komunikowania się i potrafił współdziałać w zespole rówieśniczym.

Jednym zdaniem, aby był dobrze przygotowany do dalszej edukacji i wyzwań XXI wieku.

Przedszkole jest miejscem dobrej i bezpiecznej zabawy. Miejscem nauki i wypoczynku dzieci. Z tego powodu podstawową formą pracy naszych nauczycieli jest zabawa. Towarzyszy im motto:

„Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą,

im więcej zabawy, tym więcej nauki”

                                                                       Glenn Doman

 

Przedszkole mieści się w dwóch nowoczesnych, wolnostojących budynkach o łącznej powierzchni ponad 1000 m2. Jest otoczone dużym, pełnym zieleni ogrodem.  W części ogrodu znajduje się wydzielona strefa dla zabaw na świeżym powietrzu. Znajduje się w niej drewniana altanka, ogromna piaskownica, która w słoneczne dni może być ocieniona parasolem, huśtawki, zjeżdżalnie oraz inne zabawki. Wszystkie zabawki ogrodowe posiadają wymagane certyfikaty.  W ogrodzie wydzielone zostały kąciki ekologiczne dla dzieci. Między innymi przedszkolaki obserwują i aktywnie uczestniczą w opiece nad sadem oraz warzywniakiem.  Od  najmłodszych lat uczą się jak pielęgnować zieleń w ogrodzie oraz jakie rośliny mogą w nim rosnąć. Mamy więc wrzosowisko, ogród skalny, sad, warzywniak oraz przepięknie na wiosnę kwitnącą część roślin cebulkowych: przebiśniegi, krokusy, żonkile i tulipany.
Budynek A, do którego uczęszczają dzieci najmłodsze (od 2 – 3 lat) jest złożony z trzech kondygnacji. Na parterze znajdują się trzy kolorowe, słoneczne sale z przylegającą do nich toaletą oraz jadalnia i kuchnia. Mamy również kącik wypoczynkowo – poczekalny dla rodziców, którzy oczekują na swoje dzieci. W tej sali robimy wernisaże prac naszych Wychowanków. Na piętrze również dysponujemy czterema salami, w pełni wyposażoną salą gimnastyczną, biblioteką wraz z kącikiem dla małego czytelnika.  Na tym poziomie również znajdują się dwie toalety. Szatnia dla dzieci jest na poziomie -1.
Budynek B, w nim przebywają dzieci starsze (od 4 – 5 lat) składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze jest przestronna szatnia, hol z kącikiem wypoczynkowo – poczekalnym dla rodziców, w którym również wystawiamy prace naszych Przedszkolaków oraz jadalnia i toaleta.
Na piętrze usytuowane zostały cztery przestronne sale. Sala gimnastyczna jest wyposażona w specjalistyczne podłogowe maty. W związku z tym mamy możliwość przeprowadzania takich zajęć jak np.: Aikido czy Gimnastyka dla Dzieci.
Sale w naszej placówce są jasne i przestronne. Zostały wyposażone w meble odpowiednio dobrane do wzrostu dzieci, co umożliwia im swobodne i bezpieczne poruszanie się. W każdej z nich znajdują się świadomie dobrane zabawki i pomoce edukacyjne. W tym zakresie współpracujemy z takimi firmami jak: Educarium, Novum, Nasza Szkoła, Nasze Bambino.  W części dydaktyczno – merytorycznej współpracujemy z takimi wydawnictwami jak Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Forum – Poznań. Nasi Pedagodzy wspierają się specjalistycznymi publikacjami takimi jak: Głos Pedagogiczny, Bliżej Przedszkola oraz Doradca Dyrektora Przedszkola. 

Budynki spełniają wymogi UE, prawa budowlanego, powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, przepisów ochrony przeciwpożarowej i BHP.

Budynek i otoczenie przedszkola są ogrodzone, zamknięte bramkami z videofonem oraz wejściem na kod.  Budynek ma całodobowy monitoring firmy Solid Security.
Ze względów bezpieczeństwa, dzieci mogą być odbierane z przedszkola wyłącznie przez rodziców, opiekunów lub inne osoby dorosłe pisemnie przez nich upoważnione. Do dyspozycji rodziców jest również wydzielony, odrębny parking.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
Więcej w tej kategorii: « Integracja Kadra »


dzieci

Wychowujemy z pasją!

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek-Piątek
  6:30 - 18:00
 • Telefony kontaktowe
  22 747 00 70
 • 0 606 202 215

Dane kontaktowe

 • Adres:

  ul. Ostródzka 213K, 03-289 Warszawa

 • Email:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 • Mapa:

  !!! There isn't id selected for plugin of GMapFP !!!

Nasze przedszkole

przedszkolePrzedszkole mieści się w dwóch nowoczesnych, wolnostojących budynkach o łącznej powierzchni ponad 1000 m2. Jest otoczone dużym, pełnym zieleni ogrodem.  W części ogrodu znajduje się wydzielona strefa dla zabaw na świeżym powietrzu.

 

Rekrutacja

rekrutacjaRozpoczynamy nabór do nowych grup przedszkolnych !!! Tworzymy kolejne nowe grupy, więc przyjdź i obejrzyj naszą placówkę !!! Nie zwlekaj z podjęciem decyzji - liczba miejsc jest ograniczona !!!

Nasza szczegółowa oferta

rekrutacjaNasze przedszkole posiada bardzo szeroką ofertę zajęć podstawowych, które zawierają się w cenie czesnego. Naszym podopiecznym proponujemy również wiele zajęć dodatkowych. Koniecznie zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą.